O mnie

Piotr Aleksander Naimski - Portret

Piotr Naimski

Urodzony w 1951 r. w Warszawie. Doktor biochemii, wykładowca akademicki. Komendant 1 Warszawskiej Drużyny Harcerzy im. Romualda Traugutta i całego szczepu 1 WDH, zwanej „Czarną Jedynką”. Działacz opozycji niepodległościowej w PRL, współzałożyciel w 1976 r. Komitetu Obrony Robotników. W 1992 r. szef Urzędu Ochrony Państwa w rządzie Jana Olszewskiego. Prezes Klubu Atlantyckiego (1992-1996), zabiegającego o przyjęcie Polski do NATO. W latach 1999-2001 doradca ds. bezpieczeństwa energetycznego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 2005-2007 wiceminister gospodarki i pełnomocnik rządu odpowiedzialny za bezpieczeństwo dostaw surowców energetycznych, 2008-2010 doradca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i członek Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego w kancelarii śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Poseł od 2011 r. Od 2015 r. pełni w rządzie Prawa i Sprawiedliwości funkcję sekretarza stanu w KPRM, pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Jego dewiza to – energia i niepodległość.

Więcej o mnie

Konsekwentnie realizuje cel, jakim jest uwolnienie naszego kraju od surowcowego uzależnienia od Rosji. Realizator koncepcji budowy gazoportu w Świnoujściu i gazociągu Baltic Pipe. Orędownik ścisłej współpracy polsko-amerykańskiej i twardego oparcia się na chrześcijańskich korzeniach stanowiących podstawę cywilizacji europejskiej i wspólnoty Zachodu. Zabiega o zachowanie suwerenności Polski wobec unijnej biurokracji i odporność względem polityki prowadzącej do gospodarczej zapaści Europy. Polska niepodległa była, jest i pozostanie jego celem nadrzędnym.

Historia rodziny

Dziadek Piotra Naimskiego, Kazimierz Nogowski, uczestniczył jako osiemnastoletni ochotnik w wojnie z bolszewikami w 1920 r., w 1939 r. brał udział w kampanii wrześniowej. Dziadek Aleksander Naimski służył w I Korpusie Polskim gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego na Wschodzie. Ojciec Krzysztof Naimski należał do Szarych Szeregów, walczył w Powstaniu Warszawskim w pułku AK „Baszta”. Wzięty do niewoli, po wyzwoleniu stalagu przez Amerykanów wstąpił do II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa. Babka Anna Naimska w czasie i po zakończeniu II wojny światowej pełniła funkcję łączniczki spowinowaconego z rodziną Wincentego Kwiecińskiego – od 1944 r. szefa kontrwywiadu Komendy Okręgu AK Warszawa, w latach 1946-1947 (do aresztowania) prezesa III Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Galeria